Blog > Komentarze do wpisu

Czwarte podsumowanie

Kochani,

czwarty tom przygód Ani mamy przeczytany. Nasza bohaterka jest coraz dojrzalsza, a my znamy ją coraz lepiej. Cieszymy się, że siedem osób przysłało nam swoje recenzje „Ani z Szumiących Topoli”. Każda Wasza opinia jest dla nas ważna. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi:

 

1. Książki – moja pasja (Ania)

Kiedy myślę o Ani Shirley, przed oczami pojawia się obraz małej dziewczynki o marchewkowych włosach, która ze złością roztrzaskuje tabliczkę na głowie Gilberta. Stąd lektura z każdą kolejną częścią jest dla mnie nieco dziwna. Przecież Ania jako nauczycielka, zaręczona z Gilbertem, to już nie ta sama postać. Na szczęście wraz z wiekiem bohaterka nie zapomina, że "wpadanie w tarapaty" było, jest i będzie jej przeznaczone.

http://anianotuje.blogspot.com/2013/06/ania-z-szumiacych-topoli-czyli-o-ani.html

 

2. Co warto czytać? (Beata Kobierowska)

Z Anią jesteśmy już zaprzyjaźnione. Cudownie mieć taką przyjaciółkę! Z Anią nie można się smucić. Czwarty tom jej przygód (o ile pracę kierowniczki szkoły średniej można nazwać „przygodami”) różni się trochę od trzech pierwszych. Został bowiem napisany około dwadzieścia lat po tomie drugim, już po wydaniu prawie całej serii. Duża część rozdziałów ma formę listów do Gilberta, a trzy części książki obejmują trzy lata, które Ania spędziła w domu o pięknej nazwie „Szumiące Topole”.

http://cowartoczytac.blog.pl/2013/06/19/lucy-maud-montgomery-ania-z-szumiacych-topoli/

 

3. Książkowa mania (Ewelina)

Kolejna, już czwarta część z serii "Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery nosi tytuł "Ania z Szumiących Topoli". Nasza rudowłosa bohaterka podejmuje się pracy jako kierownik szkoły w Summerside. 

http://ivka86.blogspot.com/2013/06/ania-z-szumiacych-topoli-lucy-maud.html

 

4. Książki u Izabell (Izabell)

"Ania z Szumiących Topoli" kolejna, czwarta książka z cyklu opowieści o rudowłosej i niezwyklej Ani Shirley. Książka opowiada o trzech latach jakie główna bohaterka spędziła w Summerside. Ania po ukończonych studiach i zaręczynach z Gilbertem, otrzymała posadę dyrektorki w szkole w Summerside. Zamieszkała w Szumiących Topolach, w wynajętym pokoiku w domu dwóch wdów.

http://lifestyllook.blogspot.de/2013/06/ania-z-szumiacych-topoli-lucy-maud.html

 

5. Kraina Czytania (Krainaczytania)

Niewiarygodne jak ten czas szybko leci. To już moje czwarte spotkanie z rudowłosą Anne Shirley. Czwarte i niestety przynoszące największe rozczarowanie. Ale może zacznę od naświetlenia historii pisania i wydania Ani z Szumiących Topoli, ponieważ wtedy będzie można łatwiej zrozumieć, skąd bierze się moje niezadowolenie.

http://wkrainieczytania.blogspot.com/2013/06/lucy-maud-montgomery-ania-z-szumiacych.html

 

6. Myśli Czytelnika (Mariola S.)

Ania z Szumiących Topoli” Lucy Maud Montgomery to zdecydowanie jedna z moich najukochańszych części cyklu o rudowłosej Ani. Bardzo podoba mi się to, że książka zawiera listy Ani do Gilberta, dzięki czemu mogę pobuszować w głowie rozfantazjowanej panny Shirley i poznać jej niezwykle spostrzeżenia, myśli i marzenia.

http://mysliczytelnika.blogspot.com/2013/06/ania-z-szumiacych-topoli-lucy-maud.html

 

7. Wieczór z książką (Missy)

Smutki smutkami,łzy w oczach żal w sercu,ale czymś zająć się trzeba...Więc dziś zaległa recenzja, o najbardziej optymistycznej dziewczynie w literaturze. Tak śmiem twierdzić. Chyba się ze mną zgodzicie?  
Kto,jak kto,ale sama Ania na brak miłości narzekać nie może. Miłosne, i płomienne listy fruwają między nią,a Gilbertem,jak rajskie motyle. Z taka intensywnością,że kiedy otworzyłam książkę,ja jako czytelnik poczułam się DZIWNIE...

http://wstarejksiedze.blogspot.com/2013/07/nigdy-nie-jest-sie-biednymjesli-ma-sie.html

 

 

Bardzo wszystkim dziękujemy, że nadal z nami jesteście. W lipcu i sierpniu czytamy:

 

Wymarzony dom Ani

 

Na linki do Waszych wpisów czekamy do dnia 31 sierpnia 2013 roku. Pamiętajcie, że można je przesyłać drogą mailową (beata.kobierowska@gmail.com lub aga510@op.pl) albo umieścić na naszej stronie FB (https://www.facebook.com/CzytamyAnie). Poprzednie części serii (Ania z Zielonego Wzgórza, Ania z Avonlea, Ania na uniwersytecie, Ania z Szumiących Topoli) można nadal recenzować, jednak opinie zostaną uwzględnione dopiero w podsumowaniu końcowym.

 

środa, 03 lipca 2013, felicja79

Polecane wpisy

  • Podsumowanie dziewiąte

    W marcu i kwietniu uczestniczki naszego wyzwania miały do wyboru aż trzy tytuły: „Opowieści ze Złotego Brzegu”, „ʌ

  • Podsumowanie ósme

    Rilla ze Złotego Brzegu to najtragiczniejsza i najbardziej wzruszająca część cyklu dotyczącego życia Anne Shirley-Blythe i jej rodziny. To właśnie ten tom czyt

  • Podsumowanie siódme

    Wraz z nastaniem nowego roku zapraszamy na siódme podsumowanie wyzwania Czytamy Anię . W listopadzie i grudniu 2013 roku przyjmowałyśmy linki do recenzji Doliny